Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 05-07-2021 16:18   Güncelleme : 05-07-2021 16:18

YAZ KURAN KURSLARI BUGÜN İTİBARİ İLE BAŞLIYOR

Okulların kapanıp yaz tatilinin başlaması ardından çocuklar için yaz Kuran kursu eğitimlere başladı.

YAZ KURAN KURSLARI BUGÜN İTİBARİ İLE BAŞLIYOR

Camilerde verilecek olan dini eğitimde Kuran okumayı öğrenmenin yanında diğer dini dersler de öğretiliyor.

 

Rize'de bugün cami minarelerinden duyuru yapılarak yaz Kuran kurslarının başlayacağı konusunda halk bilgilendirildi.

Kuran kurslarının sevilen hocalarından Emine İsmailoğlu Hoca: "Kuran ve elif-ba okumayı öğrettiğimiz dersler dışında, müslüman olan her çocuğun öğrenmesi gereken temel dini bilgiler dersleri, namaz sürelerini ezbere okutma derslerinin hepsi müfredatımızın içinde mevcut. Hatta Kuran ve temel dini bilgiler derslerini çocukların daha iyi öğrenmesi, öğrenirken eğlenebilmesi ve dini çocuklara sevdirerek camide ve kurslarda kaliteli vakit geçirebilmek için kendi hazırladığımız etkinliklerle eğitim veriyoruz. Bu şekilde vermiş olduğumuz eğitim, çocuklarda daha kalıcı öğrenmeye fayda sağlıyor. "açıklamasında bulundu.

 

Yaz Kuran kursları 20 Ağustos'a kadar devam edecek. Eğitimler, koronavirüs tedbirleri doğrultusunda, bu yıl online ve yüz yüze olarak gerçekleştirilecek. 

 

*Başvurular: 21 Haziran-11 Temmuz 2021 tarihleri arasında cami, Kur’an kursları veya ‘www.diyanet.gov.tr’ üzerinden yapılabilecek.

Diyanet işleri Başkanlığı'nın yapmış olduğu açıklamaya göre: Kur’an kurslarına 4-22 yaş grubu arasındaki çocuk ve gençler katılabilecek. Buna göre 4-9 yaş grubu öğrencilerin velileri, bölgesindeki en yakın Kur’an kursuna yüz yüze olarak veya web sitesi üzerinden başvuru yapabilirken bu gruba sadece yüz yüze eğitim verilecek. 10-15 yaş arası öğrenci velileri ise başvurularını yüz yüze veya web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirken eğitimleri tercihlerine göre yüz yüze veya çevrimiçi olacak. Yine 16-22 yaş arası öğrencilerin başvuruların web sitesi üzerinden alınacak, eğitimleri ise sadece çevrimiçi yapılacak. Ayrıca Kur’an kurslarına 7 yaş ve üzeri engelli vatandaşların da velileri başvuru yapabilecek.