Haber Detayı
01 Aralık 2020 - Salı 16:21 Bu haber 570 kez okundu
 
Vali Kemal Çeber Rize-Artvin Havalimanında İncelemelerde Bulundu
Yapılan incelemelerde yüklenici firma yetkililerinden yapılan çalışmalar ve son durum hakkında bilgi alan Vali Çeber, Rize-Artvin Havalimanı inşaatının hızlı bir şekilde devam ettiğini söyleyerek, " Projede pek çok aşama bulunmakta ve bu aşamalar zincir halkaları şeklinde birbiri ile bağlantılı. Bu doğrultuda atılan her adım bir sonraki süreci de etkilemekte. Geldiğimiz noktada burada çalışan tüm arkadaşlarımız gerekli hassasiyeti göstererek projenin başarılı bir şekilde sorunsuzca ilerlemesini sağladılar.
Rize Haberleri Haberi
Vali Kemal Çeber Rize-Artvin Havalimanında İncelemelerde Bulundu

Şu an altyapı çalışmaları yüzde 71,3 seviyelerine geldi. Yeni eklenen alan ile birlikte 100 milyon tona ulaşan dolgunun yaklaşık 77 milyonunu yapıldı. Üstyapı çalışmalarında ise fiziki gerçekleşme boyutunda yüzde 12.5 ilerle sağladık.

Son yapılan düzenlemelerle birlikte projemize yeni bir dolgu alanı ekledik. Burasının tamamen Rize'nin sosyal, kültürel özelliklerini yansıtması, havaalanına inenlerin Rize ile ilk tanışacakları ve ayrılanların da Rize'ye son bakış yerleri olacak şekilde donatacağımız alan olmasını istedik. Bu doğrultuda havalimanı bittiğinde Rize’mize ve bölgenin ticaretine, turizmine ve ulaşımına çok fayda sağlamış olacak.” ifadelerini kullandı.

 

 


Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, Havalimanı
Yorumlar
Haber Yazılımı