Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 29-04-2021 23:58   Güncelleme : 30-04-2021 00:17

Vali Kemal Çeber Diş Hekimliği Fakültesini Ziyaret Ederek İncelemelerde Bulundu

Rize Valisi Kemal Çeber, kısa süre önce yeni binasında hizmete açılan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Vali Kemal Çeber Diş Hekimliği Fakültesini Ziyaret Ederek İncelemelerde Bulundu

Ziyaret ve incelemelerde Vali Çeber’e, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Yeşil Duymuş eşlik etti.

Sağlık Bakanlığımızın kalite standartlarına ve pandemi koşullarına uygun olarak 25.000 m2 kapalı alan ve üç bölümden oluşacak şekilde inşa edilen  Diş Hekimliği Fakültesi Binasını inceleyen Vali Çeber,  RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Yeşil Duymuş’tan fakülte hakkında detaylı bilgiler aldı.

Yapılan incelemeler ve bilgilendirmelerin ardından açıklamalarda bulunan Vali Çeber, eğitim ve sağlık kompleksi özelliğindeki Diş Hekimliği Fakültesi binasını çok beğendiğini belirterek, “Öğrencilerin eğitimi ve sosyal yaşamı ile sağlık hizmeti sunumu konusunda her şey ayrıntılı olarak düşünülmüş. Bu fakültede vatandaşlarımız da en kaliteli sağlık hizmetinden istifade etme imkânına kavuşacak. Fakültemiz, Üniversitemize, ilimize hayırlı olsun.” dedi. 

RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, üst düzey teknolojinin en kaliteli malzeme ile birleştiği fakültede diş hekimi yetiştirmenin yanı sıra nitelikli ağız ve diş sağlığı hizmetinin de verileceğini hatırlatarak yapım süreci içerisinde vermiş oldukları destekler dolasıyla Vali Kemal Çeber’e ve bu önemli yatırımın RTEÜ ve ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Editör : Leyla Aksu