Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 03-06-2021 21:51   Güncelleme : 03-06-2021 21:51

Türkiye'nin en küçük öykü ve roman yazarı

29 nisan 2010 Rize doğumluyum. Anne ve babamın tek çocuğuyum. Kitap yazmaya 2018 temmuz ayında başladım. 2018 aralık ayında ilk kitabım Dostum Benekli yayınlandı. Kısa sürede yüzlerce okuyucuya ulaştım. En büyük hayalim genç okurların sevecekleri hikayeler yazmak. Ilerdeki hedefim bitkiler ve havyanlar üzerine yapmayı düşündüğüm araştırmalarımı ve deneylerimi bir araştırma kitabı olarak yazmak.

Türkiye'nin en küçük öykü ve roman yazarı

6 BUÇUK  KIZ


Bir zamanlar Rize'nin Karadeniz'e bakan bir evinde altı kız kardeş yaşarmış. Isimleri hacer, özlem, huriye, Esra, Semanur ve nisa imiş. Babaları ömer, anneleri Meryem'in evinin bahçesinde, farklı renkteki çiçekleriymiş bu çocuklar. 
 
Hayatın önlerine getirdiği tüm zorluklara sevgiyle göğüs germiş altı kız kardeşin hayat mücadelesinde yıllar sonra gelen ayrılık, beraberinde kalplerine hüzün getirsede mutlu kalabilmeyi başarmış bir ailenin hikayesi...

Evet, Karadeniz'in hırçın dalgaları arasında büyüyen, uçsuz bucaksız yeşilliğinde kaybolan, Rize'nin çay kokulu sokaklarında geçen masal gibi çocuklukları ve gençlikleri... altı kız kardeşin altı ayrı hayat hikayesi...

Dostum Benekli

Güneş doğar doğmaz kuşlar ötmeye, renkli kelebekler etrafımda dönmeye başladı. Şırıl şırıl akan şelalesi elbisesi, binbir çeşit çiçeğin kokusu doğanın parfümü idi. Doğa harikaları ile beni şaşırtmaya devam ediyordu. En güzel harikası ise Dostum Benekli idi.