Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 23-03-2022 23:22   Güncelleme : 24-03-2022 00:08

Suyun hayatımızdaki yeri ve değeri anlatıldı.

C tarafından Dünya Su günü kapsamında eğitim programı gerçekleştirildi.

Suyun hayatımızdaki yeri ve değeri anlatıldı.

22 Mart, Birleşmiş Milletler Çevre ve Kalkınma Konferansı (UNCED) tarafından 1993 yılında ‘’Dünya Su Günü’’ olarak kabul edilmiştir. Her yıl farklı temalarla suyun önemi, suyun sürdürülebilir yönetimi ve su varlığımızın korunmasına dikkat çekilmektedir.

Bu kapsamda, Güneysu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personellerinden Su Ürünleri Yüksek Mühendisi Dilber ONAY AĞIRBAŞ, Güneysu Spor Lisesi’nde ‘’Suyun Hayatımızdaki Yeri ve Değeri’’ konulu eğitim programı düzenlemiştir.

Etkinliğe Güneysu İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram GÜNDOĞAR, Güneysu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Eser CAN ve Ziraat Mühendisi Arzu ENGİN, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi öğretim elemanlarından Doç. Dr. Ertuğrul AĞIRBAŞ, Dr. Münevver ORAL, Arş. Gör. Ayşe KARA ve 9. Sınıf öğrencileri katılım sağlamıştır.

Sunum sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürü, Dilber hanıma çiçek takdim ederek verdiği değerli bilgilerden dolayı teşekkür etmiştir.

Spor Lisesi Müdürü Alper AVLUK ve Kimya Öğretmeni Eyüp ÖNELGE, Spor Lisesinde verilen bu farkındalık eğitiminin faydalı olduğunu gelecek yıllarda da bu tür etkinliklerin devam ederek okullarının ev sahibi olabileceğini belirttiler.

Eğitim programı öğrencilerin ve hocaların görüş ve temennileri ile sona erdi.


 

AdminAdmin