Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 13-09-2021 13:30   Güncelleme : 13-09-2021 13:30

Sosyal medya kullanıcıları dikkat! Instagram hesabınız ve hesap bilgileriniz çalınabilir

Instagram üzerindeki hesap sayısının artması, pek çok sorunu da beraberinde getirdi. Bu sorunlardan en büyüğü de hesap çalınmaları. Siz siz olun "Telif hakkı ihlali kurallarımıza aykırıdır! Hesabınız 48 saat içinde kalıcı olarak silinecektir. " gibi linklere tıklayarak hesabınızı kaybetmeyin.

Sosyal medya kullanıcıları dikkat! Instagram hesabınız ve hesap bilgileriniz çalınabilir

Özellikle son dönemde sosyal medya platformu Instagram'ı aktif olarak kullanan dolandırıcılar, her paylaşımın altına yorum yaparak çeşitli vaatlerle insanları kandırıyor. Paylaştıkları link aracılığıyla kötü amaçlı kişiler; sizi sahte sitelere yönlendirilmekte, size ait TC kimlik numarası, banka hesap numarası, banka şifreleriniz gibi çeşitli kişisel verilerinizi ele geçirebiliyorlar.

Instagram’da kullanıcılara “Telif hakkı ihlali kurallarımıza aykırıdır! Hesabınız 48 saat içinde kalıcı olarak silinecektir. Hata yaptığımızı düşünüyorsanız aşağıdaki formdan geri bildirimde bulunun. (Bağlantı tıklanmazsa, bu mesajı yanıtlayın ve tekrar deneyin)” mesajını atan siber hırsızlar bu şekilde önce kullanıcıları korkutuyor, daha sonra linke tıklatarak hesap hırsızlığı gerçekleştiriyor.

Hesabınızın çalınmaması için mutlaka sağlam bir şifre kullanmanızı öneririz. Ayrıca internette Instagram hesap çalma, Instagram hesap kırma gibi başlıklarla sizden para isteyenlere, hesabınızı geri alacağız vaadiyle sizi kandırmak isteyenlere sakın güvenmeyin.Sosyal medyada kimlik ve kredi kartı bilgilerinizi asla başkalarıyla paylaşmayın.