Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 07-06-2021 18:14   Güncelleme : 07-06-2021 18:14

RTSO Yönetim Kurulu Basın Açıklaması

Rize Ticaret ve Sanayi Odası olarak ülkemizde kamu yararına tüm projelerin arkasında durarak imkanlarımız doğrultusunda her türlü desteği sağladık. İlimiz ve bölgemizde planlanan projelerin sağlayacağı kar zarar kıyaslaması doğrultusunda kendi doğrularımızı dile getirmekten hiçbir zaman kaçınmadık. Odamız olarak İyidere’de yapımına başlanılan Lojistik Merkez Projesinin öncülerinden olmaktan da onur duymaktayız.

RTSO Yönetim Kurulu Basın Açıklaması

Bu bağlamda Odamız Meclis Üyesi ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Rize İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği ile İnşaat Mühendisleri Odası Rize İl Temsilcisi Murat Yazıcı’nın ilimize lojistik bir üs olma yolunda büyük katkı sağlayacak İyidere Lojistik Merkezi Projesi’nin deniz dolgusunda kullanılmak amacı ile İkizdere ilçemizin İşkencedere vadisinden kaya ve dolgu malzemesi çıkarılmasının doğamızı katletmesi iddiası ile ilgili yaptığı açıklamadan dolayı hukuksuz bir şekilde görevinden alınmasını kınıyoruz.

Bu konuda TMMOB’un inceleme araştırma yapmadan, hatta Trabzon Şube Başkanlığı ve Rize İl Temsilciliğini muhatap almadan tamamen öznel ve siyasi davranarak Ulaştırma Bakanlığının bu konudaki bilgi ve belgelerini yok sayması, hele ki Sayın Yazıcı’yı bir suç örgütü temsilcisi gibi davranmakla itham etmesi kabul edilir değildir.

Yeri geldiğinde düşünce özgürlüğünden ve demokrasiden dem vuranların öncelikle kendi iç dinamiklerinde bu konuları uygulamaya geçirmelerini ve verdikleri bu yanlış karardan bir an önce dönmelerini bekliyoruz. 

 

                                           Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu