Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 24-05-2021 23:21   Güncelleme : 24-05-2021 23:21

Rizeli Halk virüsü ne kadar umursuyor!

Mavi ile yeşilin buluştuğu güzel memleketimiz Rize' de haftalık verilere göre, 100 bin kişide en çok COVID-19 vakası görülen iller arasında yer aldı.

                   Rizeli Halk virüsü ne kadar umursuyor!

Ülkemizde hala koronavirüs tehdidi kol gezmekte. Bu tehdidi önlemek için kontrollü normalleşme döneminde yumuşatılmış tedbirler uygulanıyor.
Koronavirüsün başladığı günden bu yana Türkiye 'de 23 mayıs güncel verilerine göre  toplamda 5 milyon 178 bin 648 kişi bu hastalığa yakalandı. Ne yazık ki bu hastalığa yakalanan çoğu sayıda insanımız bu dünyadan göçünü toplayıp gitti.

 Mavi ile yeşilin buluştuğu güzel memleketimiz Rize' de ise haftalık verilere göre,  100 bin kişide en çok COVID-19 vakası görülen iller arasında yer aldı.   Yine pek çok hemşehrimiz bu hastalığın pençesine düştü. Dünyayı ve ülkemizi kasıp kavuran bu virüs bir çok kişiyi işsiz, aç, bi-çare bıraktı. Uygulanan kısıtlamalar nedeniyle normal hayat düzenini neredeyse unuttuk, evlere tıkandık, dört duvara bakmaktan, sevdiklerimizden ailemizden uzak kalmak zorunda olmaktan psikolojimiz bozuldu.

Bu hastalığın bize bu kadar zorluğu getirmiş olmasına rağmen biz Rizeli halk, bu hastalıktan korunmak için elimizden geleni yapıyor muyuz? 

Bugün bir yaş çay müstahsilimizin söylediğine göre: 'Çay alım yerinde çay satmak için toplanan kalabalıkta ben, eksper ve işçi haricinde kimsede maske yoktu ve sosyal mesafe tamamen unutulmuştu, bu durum beni korkuttu. İnsanlar ya bu hastalığın varlığına alıştı korkmamayı öğrendiler ya da bu koronavirüsün ne olduğunu gerçekten anlayamadılar. Bayramdaki kalabalık görüntülerde unutulmadı hala. İnsan canı bu kadar değersiz mi? Bu hastalığı ağır geçirenlerden, ölenlerden hiç mi ders almıyorlar. ' dedi.

EDİTÖR: ŞÜKRAN BÜYÜK