Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 18-01-2022 09:54   Güncelleme : 18-01-2022 09:54

Rize’de 'Sporun Yıldızları' ödüllendirildi

RİZE’de ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarı gösteren 53 sporcu ve antrenöre “Sporun Yıldızları” töreninde ödülleri verildi.

Rize’de 'Sporun Yıldızları' ödüllendirildi

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Sporun Yıldızları” ödül töreninde 2019-2021 yılları arasında Rize’den ulusal ve uluslararası turnuvalarda dereceye giren 53 sporcu ve antrenöre ödülleri verildi. Yeni Şehir Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen törene Vali Kemal Çeber, Belediye Başkanı Rahmi Metin, Vali Yardımcıları Gülhani Ozan Sarı, Ömer Faruk Duman, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Gençlik ve Spor Müdürü Gürhan Yıldız, kurum müdürler, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.


 

'GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ'


 

Törende konuşan Vali Kemal Çeber, “İlimizden çıkan sporcularımız birçok branşta güzel başarılar elde ederek bizleri gururlandırdılar. Bu başarıların devam etmesi içinde elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. İlimizde spor alanında birçok tesis var. Yenileri de yapılmaya devam ediyor. Gençlerimizin sporla iç içe olması için devletimiz tüm imkanlarını seferber etmiş durumda.  Yeter ki evlatlarımız başarılı olmak için önlerine bir hedef koyarak çalışsınlar. Bizler gençlerimize güveniyoruz ve her zaman imkanlarımızla onların yanındayız” dedi.


 

53 SPORCU VE ANTRENÖRE ÖDÜL VERİLDİ


 

Ödül töreninde,Akarsu Kano, Atıcılık, Boks, Durgun Su Kano, Güreş, Halter, Judo, Kayak, Kick Boks, Masa Tenisi, Atletizm, Tekvando ve Yüzme branşlarında toplam 33 sporcu ve 20 antrenöre ödülleri verildi. Ayrıca sporun enlerinin ödül aldığı gecede; Yılın Sporcusu : Hilal Avcı, Yılın Antrenörü: Sibel İlgün, Yılın Takımı : Belediyespor Basketbol Takımı, Yılın İl Temsilcisi: Hüseyin Dilsiz,  alırken vefa ödülü ise Adnan İlhan, Mehmet Karaaslan ve Ramazan Çepni’ye verildi.

AdminAdmin