Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 13-07-2021 23:38   Güncelleme : 13-07-2021 23:43

RİZE'DE MOTORLU KURYELER MÜŞTERİLERİN UYGUNSUZ DAVRANIŞLARINDAN DOLAYI İSYANDALAR

Pandemi döneminde motorlu kurye çalışan sayısında hızlı bir artış yaşandı.

RİZE'DE MOTORLU KURYELER MÜŞTERİLERİN UYGUNSUZ DAVRANIŞLARINDAN DOLAYI İSYANDALAR

Rize'de neredeyse her adım başı denk gelebileceğiniz kuryeler zaten işlerinin gereği zor şartlar altında çalışırken üstüne bir de kaba daranışlı düşüncesiz müşterilerle uğraşmak zorunda kalıyorlar. 

Rize'de motor kuryelik yapan bir genç:"Rize'de kuryelik yapmak deveye hendek atlatmak gibi bir şey oldu. İşimiz zaten yeterince zor ama Rize'de bazı kesim müşteriler işimizi daha da bir zorlaştırıyor. Bin dereden su getirsek yine yaranamıyoruz." 

Paket Götürdüğümüz Bazı Adreslerde Uygunsuz Davranışlarla Karşılaşıyoruz.

Haklı isyanını dile getiren motor kurye:" Siparişi adrese götürdüğümüzde erkek kadın farketmeden uygunsuz kıyafetlerle kapıyı açıyorlar.

Mahremiyet duygusu  diye bir şey kalmamış ne yazık ki. Kapıya gelen kuryeyi bir insan olarak değil de bir paçavra olarak görüyorlar, davranışlarıyla çok aşağılayıcı, küçümseyici tavırlar sergiliyorlar bize karşı.

Mesela 40 yaşındaki kurye arkadaşımız 15 yaşındaki bir çocuktan azar işitiyor. Kabadayılığa maruz kalıyoruz ,azarlanıyoruz, biz kuryelerin trafikte çektiğimiz çile yetmiyor söylenen her adresi müşteriyi aramadan nokta atışı yapar gibi bulmak zorunda olduğumuzu düşünüyorlar sanırım.

Arayıp müşteriden adres tarifi isteyince öfkeli bir davranış, bağırmak çağırmak, kabadayılanmak gibi daha nice kötü tepkilere maruz kalıyoruz. 

Müşterilerimizden rica ediyoruz lütfen biraz daha kibar olsunlar, lütfen müslümana yakışır bir şekilde davransinlar bizlere. Biz de insanız, bir güler yüzü bir teşekkürü, nezaketi hakediyoruz. 

Geçen akşam kuryeci bir arkadaşımıza hem küfürler yağdırdılar hem de yetmemiş gibi 20 kişiyle beraber ölesiye dövdüler.

Bir kişiye 20 kişi saldırmak ne demek? Çalışanlara saygı duyulmasını, daha duyarlı davranılmasını istiyoruz. " açıklamasında bulundu.