Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 12-06-2021 19:49   Güncelleme : 12-06-2021 19:49

Rize'de korkutan trafik kazası:

Otomabil çay bahçesine uçtu

Rize'de korkutan trafik kazası:

Rize'nin Güneysu ilçesi Ulucami mahallesine bağlı Gültepe köyünde bir araç sürücüsü aracıyla beraber çay bahçesine uçtu. 

 Gültepe köyü sakinlerinden alınan bilgilere göre: Gültepe yaş çay alım yerinden aracıyla ev istikametine doğru giden 60 yaşlarındaki araç sürücüsü bir anlık bilinç kaybıyla beraber hızlanarak önce yolun solundaki beton örme duvara sürterek yolun sağında bulunan çay tarlasına doğru yöneldi. Durmayan araç, yolun sağında bulunan bayırdaki çay bahçesine uçtu. Oldukça dik olan çay bahçesinde araç, çay setlerinden sürtünerek uçuruma doğru kaydı. Kayan araç uçurumun kenarında bulunan çam ağacına çarparak durabildi. 

Kazadan hemen sonra araç sürücüsü araçtan çıkarak olay yerinde kısa bir şok geçirdikten sonra kendi çabalarıyla çay bahçesinden tırmanıp yola çıktı. 

Kazanın ardından olay yerine intikal eden polis ve sağlık ekipleri kaza yapan sürücüye müdahale edip sürücüyü Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne naklettiler. 

 

Edinilen son bilgilere göre : Kazadan sağ olarak kurtulan sürücüde ciddi olmayan ufak yaralanmalar mevcut olduğu, hastanede genel tetkikler yapıldıktan sonra taburcu edildiği öğrenildi.