Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 02-06-2021 16:10   Güncelleme : 02-06-2021 16:10

Rize'de İlköğretim Öğrencilerinin Yüz Yüze Eğitim Süreci Başladı

Rize'deki öğretmen ve öğrenciler bugün okullarda bir araya gelerek yüz yüze eğitime başladılar.

Rize'de İlköğretim Öğrencilerinin Yüz Yüze Eğitim Süreci Başladı

1 Haziran'dan itibaren kademeli normalleşmenin ikinci etabının başlamasıyla Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitimle ilgli açıklama yaptı. Buna göre:

İlkokul öğrencileri için 1 Haziran Salı günü, ortaokul ve lise öğrencileri için haftada iki gün yüz yüze eğitim 7 Haziran'da başlayacak. Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarda yüz yüze eğitime dünden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacak. 

 

18 Haziran'da 2020-2021 eğitim-öğretim yılı karneleri okullarda verilecek. 
Bu açıklamadan sonra Rize'deki öğretmen ve öğrenciler  bugün okullarda bir araya gelerek yüz yüze eğitime başladılar.

Sosyal mesafe, hijyen ve temizlik konularına dikkat ederek  arkadaşları ve öğretmenleriyle özlemlerini giderdiler. Uzun bir aradan sonra yüz yüze eğitime başlayan çocukların hızlı bir şekilde okula adepte oldukları görüldü. 

Öğrencilerimizi ve okulu çok özlemişiz diyen sınıf öğretmeni Meltem Kayhan : "Okul çocukların yaşam alanı, güvende hissettikleri ortam, arkadaşlık, sosyal paylaşım ve kardeşlik için okul olmazsa olmaz." dedi.


İlkokul İngilizce öğretmeni Gökşin Uyar: " Yüz yüze eğitime başladık." diyerek Rize'de etkili olan yağmura rağmen okul bahçesinde öğrencileriyle hasret giderdi.

EDİTÖR:ŞÜKRAN BÜYÜK