Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 15-07-2021 01:49   Güncelleme : 15-07-2021 01:49

Rize'de 4 kişi heyelan sebebiyle hastanede tedavi altına alındı.

2 yaralı RTEÜ Araştırma hastanesinde, 2 yaralı da devlet hastanesinde tedavi altındalar ve durumları iyidir

Rize'de 4 kişi heyelan sebebiyle hastanede tedavi altına alındı.

Merkeze bağlı Muradiye Beldesinde bir evin yıkılması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi göçük altında kalırken, Güneysu ilçesine bağlı Tepebaşı köyünde kayıp 1 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte 4 kişininde şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelen olaylarda yaralandığı ifade edilerek kentteki hastanelerde tedavi altına alınan vatandaşların sağlık durumlarının iyi olduğu kaydedildi.

Açıklamada, yaralanma olaylarından birinin merkeze bağlı Karayemiş köyünde, diğer bir yaralanmanın Çayeli ilçesindeki sel ve heyelanlarda; 2 yaralanma olayının ise araçlarının sel sularına kapılıp dereye uçmasından meydana geldiği belirtildi.

Açıklamada, yaralılardan 2’sinin Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesine, 2’sinin ise Rize Devlet Hastanesinde tedavi altında bulunduğu ve sağlık durumlarının iyi olduğu kaydedildi.

BAKANLAR RİZE'DE

Açıklamada, ayrıca, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Rize Afad binasına giriş yaptı. Burada sel ile ilgili bilgi edindikden sonra sel bölgelerine gidecekler.