Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 10-09-2021 11:51   Güncelleme : 10-09-2021 11:51

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin kentsel dönüşüm projeleri kapsamında açıklamalarda bulundu

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yapılacak ve yapılan projeleri anlatarak, Rizeli vatandaşların yüzünü güldürecek açıklamalarda bulundu.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin kentsel dönüşüm projeleri kapsamında açıklamalarda bulundu

Metin "İçme suyu şantiyemiz kuruluyor bunlardan bize hizmet vermeye gayret ediyoruz yine temizlik işte yeni bir farkındalık başladık bu farkındalıkla sürekli hale gelince her gün haline gelince bu farkındalıkla kalmıyor alışkanlık haline geliyor. Bütün geldiğimiz günden beri sokaklar caddeler belirli periyotlarla 24 saat esaslı yıkanmaya gayret ediliyor. Bu bazen sabahlara kadar yani bizim Arap sabunu dediğimiz Arap sabunuyla köpürterek yani kimyasal bir deterjan kullanılmıyor onu da bilin ve suyla caddelerimiz elimizden geldiğince temizleniyor ve bu bir Rize'de artık alışkanlık haline geldi. Gece 2'de 3'te 10' da her an bir mahallede bu temizliği görebilirsiniz. Sıfır atık projesini bu sene daha farklı enstrümanlarla, makine tesisatıyla sahaya çıkmış olacağız. Özellikle okulların açılması bizim için çok önemli. Çünkü çocuklarımızla beraber broşürlerimizi verilerimizi ulaştırmayla kampanyalarımız bu atık getirme kampanyalarımız devam edecek. Bizim temiz Rize için sloganımız "Biz temizlemeye talibiz ama bizimde kirletmemiz lazım" dedi.

Belediye başkanı Rahmi Metin daha sonra konuşmalarına şunları ekledi: "Rize'de bir küçük hamamonü tarzinda, 4-5 Rize evleri tarzında altında bayanların el işlerini satabilecekleri bir iki yer, kooperatif bazlı olanlara farklı vereceğiz ama özelde kullanmak isteyenlere kiralama usulüne uygun bir yer. Rize'nin kültür sokağı olacak. Meydanın hemen yanında oturup çay içebileceğiniz bir yer kazandırmak istiyoruz."