Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 19-11-2021 12:23   Güncelleme : 19-11-2021 12:23

RİZE ARTVİN HAVALİMANINDA SONA YAKLAŞILIYOR.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca bin hektarlık alanda projelendirilen, tamamlandığında Türkiye'nin deniz dolgusuna inşa edilecek ikinci havalimanı olacak Rize-Artvin Havalimanı'nda sona gelindi.

RİZE ARTVİN HAVALİMANINDA SONA YAKLAŞILIYOR.

Rize Milletvekili Muhammed Avcı Rize-Artvin havalimanı nşaatında incelemede bulunmak için inşaat sahasına gitti. Alt yapısı tamamlanmak üzere olan Rize-Artvin havalimanı inşaatında son kat asfaltlaması yapılırken vekil Avcı çalışmalara eşlik etti.

Son kat asfaltın atılmasının ardından Havalimanı terminal binasında da incelemede bulundu. Yapılan incelemede Ak Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı'nın yanı sıra Rize İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete ve bir çok isim de incelemelerde Avcı'nın yanında bulundu.

Avcı sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda "Hayallerimize çok yakınız artık! Rize Artvin Havalimanı pistinin son kat asfaltlaması yapılırken bizlerde bu tarihi ana eşlik ederek emekçi kardeşlerimizin yanında olduk.Havalimanı terminal binamızın içinde incelemelerde bulunduk.Türkiye’nin en zevkli mimarisine sahip muhteşem bir havalimanına sahip olacağımızı bir kez daha yerinde gördük.Bu muhteşem eser için Sayın Cumhurbaşkanımıza hemşehrilerim adına yürekten teşekkür ediyorum." ifadelerinde bulundu.