Tanıtım Yazıları
Giriş Tarihi : 24-05-2021 16:07   Güncelleme : 24-05-2021 16:07

Profesyonel SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Profesyonel SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO konumlandırmasını temel bir adım yapmak, anahtar kelimelerin araştırılmasıdır. SEO yaparken, tüketicilerin tam olarak ne istediğini bildiğinizi varsaymayın. Ürünlerinize veya hizmetlerinize atıfta bulunmak için rakipleriniz tarafından kullanılanlar dışındaki terimler kullanmanız gerekebilir.

Anahtar kelime araştırması, potansiyel müşterilerinizin ürünlerinizi, hizmetlerinizi veya bilgilerinizi ararken hangi kelimeleri veya kelime öbeklerini kullandığını anlamanıza olanak tanır.

Ayrıca talebi tahmin etmenize yardımcı olur. Arama yapan kişi tarafından gerçekte hangi SEO anahtar kelimelerinin kullanıldığını belirlemenin bir yoludur. SEO araştırması nasıl yapılır? Büyük bir G aracı olan Google Anahtar Kelime Planlayıcı'yı kullanabilirsiniz, ancak daha çok Google Ads'ü kullanmak isteyenlere yararlı bilgiler vermeye yöneliktir.

Örneğin, bu araç tarafından ifade edilen rekabet ve zorluk seviyesi, organik SEO trafiğindeki rekabetle değil, ücretli reklamlarla ilgilidir.

Bu nedenle, çevrimiçi olarak rahatça kullanabileceğiniz ücretsiz ve daha profesyonel ancak ücretli SEMRush ve SEOZoom gibi SEO yapmak için özel olarak tasarlanmış diğer araçları kullanmanızı öneririz.

SEO Danışmanlık Hizmetleri

Birçok küçük ve orta ölçekli işletme için arama motorlarında sıralama veya konumlandırma, kendilerini çevrimiçi olarak başarılı bir şekilde yerleştirmenin temel parametrelerinden biri haline gelir ve bu, her şeyden önce doğru SEO araçlarını kullanmak anlamına gelir. SE Ranking SEO Yazılımı ile birlikte, platformun sunduğu geniş bir rakip analizi veritabanı sayesinde kendinizi SERP'lerin en yüksek sonuçları arasında konumlandırmak için atmanız gereken tüm adımları analiz eder.

Bu önerileri takip ederek, profesyonel SEO danışmanlık hizmetlerine ya da dijital bir ajansın yardımıyla hemen yatırım yapamayacak en küçük şirketler bile arama motorlarında konumlanmak için ilk adımları atmaya başlayabilecekler. Google araçlarının kullanımının genellikle yeni başlayanlar için yarattığı zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olur. 

SEO Site Analizi Nasıl Yapılır?

Bazen bir sitenin Google yerleşimini ve SEO sağlık durumunu kontrol etmek için süper hızlı bir SEO analizi yapmak yararlıdır.

Deneyimli bir SEO danışmanının uzmanlığını geliştirmek SEO denetiminin aksine, bu kontroller uzman olmayanlar tarafından ücretsiz araçlarla da yapılabilir.

 • Dizin oluşturmayı denetle
 • Snippet'i kontrol edin
 • Giriş çözümleme
 • SEO hata makrolarını keşfedin
 • Dizine eklenmiş anahtar sözcükler hakkında fikir edin
 • Backlink'lere göz atın

Saniyeler İçinde SEO Analizi

 • Google Sitesi 'mevcutsa tarafından
 • Bir marka aramadan hemen sonra görünüyorsa
 • Giriş sayfası en iyi duruma getirilmişse
 • Düzeltilmesi gereken birçok SEO hatası
 • Sitenin belirlemiş olduğu anlamsal kapsamlar nelerdir
 • Endişe verici bir backlink profiliniz varsa

Dakikalar içinde yapılan bir SEO analizi için fena değil, değil mi?