Tanıtım Yazıları
Giriş Tarihi : 15-09-2021 10:56   Güncelleme : 15-09-2021 13:12

Pompalı Mutluluk Çubuğu Ve Çeşitleri Nelerdir?

Penil yani mutluluk çubuğu adı verilen protezler, sertleşme sorunu yaşayan bireylere uygulanan bir protez çeşididir. Bu protezler cerrahi işlemle penise takılır ve ömür boyu garantili tek çözüm yoludur. Tek parçalı, üç parçalı x ve üç parçalı ax olmak üzere 3 adet protez çeşidi vardır.

Pompalı Mutluluk Çubuğu Ve Çeşitleri Nelerdir?

 Protez Kimlere Uygulanır

 Ereksiyon olmakta zorlanan, tüm tedavilere rağmen sonuca ulaşamayan ve kesin çözüm arayan hastalara uygulanmaktadır.

 Sertleşme Bozukluğu Nedir?

 Yakın zamanda ereksiyon sağlamada zorluk çektiyseniz, her dört cinsel ilişkiden üçünde bu durumu yaşadıysanız ve bu sorununuz bir aydan fazladır devam ediyorsa sertleşme bozukluğunuz var demektir.

 Sertleşme Sorunlarının Nedenleri

 Sertleşme sorunlarına neden olan pek çok fizyolojik ve psikolojik sorun mevcuttur. Fizyolojik nedenlerden bazıları:

 1 - Şeker hastalığı ve vasküler hastalıklar

 2 - Nörolojik rahatsızlıklar

 3 - Hormonal nedenler ve aşırı kilo

 4 - İlaçlar

 5 - Alkolizm ve aşırı sigara tüketimi

 6 - Radyoterapinin neden olduğu hasarlar

 

 Psikolojik nedenlerden bazıları:

 1 - Travma sonrası stres bozuklukları

 2 – Depresyon

 3 – Stres

 4 – Anlık korkular

 Protez Çeşitleri

 Tek parçalı, iki parçalı, üç parçalı x ve üç parçalı ax protezler en çok tercih edilen protezlerdir. Üç parçalı şişirilebilir protezler, diğer protezlere göre daha gerçekçi bir görünüm sağlar. Bu protezlerin boyları da bireye göre değişiklik göstermektedir. 14, 16, 18, 23, 25, 27 cm olmak üzere altı seçenekten oluşmaktadır. Çapları is 9.5, 11, 13mm’dir.

 Pompalı mutluluk çubuğu hem şişirilip hem de indirilmesi sağlandığından ve doğal bir görünüm elde edilmesi kolay olduğundan dolayı en çok tercih edilen protez çeşididir. İki parçalı protezler artık kullanılmayacak kadar az tercih edilir çünkü memnuniyetsizlik oranı en yüksek protezdir.

 Pompalı protezlerin bir diğer avantajı ise bükülebilir ve gizlenebilir olmalarıdır. Üç parçalı protezler bir miktar enine genişleme sağlasa da penis boyunda kısalmaya veya uzamaya etkileri yoktur.

 Artık günümüzde oldukça hızlı gelişen teknoloji sayesinde ufak kesiklerle estetik görünümü bozmayacak şekilde protez taktırmak oldukça kolaydır. Size en uygun protezi gerekli araştırmalarla ve mutlulukcubugu.com üzerinden başvurduğunuz uzman doktorların yardımıyla belirleyebilirsiniz.