Tanıtım Yazıları
Giriş Tarihi : 12-07-2021 09:19   Güncelleme : 12-07-2021 09:19

Liposuction Ameliyatı

Liposuction Ameliyatı

Liposuction operasyonu gerçekleştirdiğimiz başarı kliniğimizde, vücudunuzun farklı bölgelerinde sizleri rahatsız eden, estetik dışı görünüm oluşturan yağlardan kurutulabilmenizi sağlıyoruz. Liposuction ameliyatı ile kilo verdikten sonra dahi kurtulamadığınız belirli bölgelerinize yerleşmiş fazla yağlardan sizleri kurtarıp, orantılı bir vücut görünümüne kavuşabilmenizi sağlıyoruz. 

Liposuction Nedir?

Liposuction, vakumlama tekniği kullanarak vücudunuzda yağlanma şikayetinizin olduğu belirli alanlardan yağ alma işlemimizdir. Eğer diyet, kilo kaybı ve spor ile gideremediğiniz yağlanmalar mevcutsa, bu bölgelerdeki fazla yağları gidermek amacı ile Liposuction yönetiminden yararlanıyoruz.

Liposuction Ameliyatı Hangi Vücut Bölümlerine Yapılır?

Liposuction yapılan vücut bölümleri:

  • Karın, kalça, basen,
  • Kol, boyun, gıdı, sırt,
  • Koltuk altı, uyluk ve bacak bölgesi,

Bu gibi vücut bölümlerinde gerçekleştirdiğimi liposuction ameliyatı ile sizi rahatsız eden ve estetik dışı görünüme sahip olan yağlardan kurulabilmenizi sağlıyoruz.

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Liposuction ameliyatı yapmak için deriye milimetrik kesiklerden gönderdiğimiz içi boş kanüller ile deri altındaki yağ dokusunun emilmesini sağlıyoruz. İşlem sırasında yağların emilmesini, kanüllere yani içi boş borucuklara bağlı olan vakum aletimiz mümkün kılıyoruz. Liposuction ameliyatı adındaki “suction“ sözcüğünün de vakumlama tekniğinden geldiğini belirtebiliriz.

Kas hücrelerinizde de olduğu gibi yağ hücreleriniz ergenlik dönemi ardından herhangi bir artış göstermezler ancak hacim kazanırlar. Liposuction işlemlerimizde ise bu yağ hücrelerinizn sayınsı azaltarak, size daha ince bir görünüm kazandırıyoruz.

Liposuction operasyonumuzu genel veya lokal anestezi altında gerçekleştiriyoruz. Operasyonumuzun süresi ise aldığımız yağ miktarına bağlı olarak yarım saat ile 6 arasında değişim gösterir. Operasyonda kanüller ile giriş gerçekleştirdiğimiz minik alanlara ise kendiliğinden eriyen dikişleri uyguluyoruz. Her giriş noktası için ise 1 dikiş yeterlidir ve bu noktalar gözle zor fark edilir düzeyde küçüklerdir.

Liposuction Ameliyatı Neden Çok Tercih Ediliyor?

Lipsuction’ın çok tercih edilme sebebi, vücudun belirli bölgelerindeki yağ dokularının egzersize rağmen giderilemiyor olması ve bu işlem ile oldukça başarılı sonuçların alınabilmesidir. Genetik faktörlerinize yada yaşam tarzınıza bağlı olarak, fazla kilolarının olama dahi vücudunuzun belirli alanlarında daha fazla yağ birikimine sahip olabilirsiniz. Üst gövdeniz ince görünümdeyken, basen bölümünüzde orantısı bir genişlikten şikayetçiyseniz, liposuction operasyonumuz bu bölgesel yağlardan kurutulabilmenizi olanak sağlar.

Diğer yandan kilo vermeye rağmen gıdı bölümünde kaybolmayan yağları yine liposuction yöntemimizle gideriyoruz. Bir kilo verme yöntemi olmayan ve diyet ver egzersize rağmen kaybolmayan yağları gideren liposuction etkili bir çözüm olduğu için çokça tercih edilir.

Liposuction Ameliyatı Sonrasında Neler Yaşanır?

Liposuction ameliyatından sonra yaşananlar arasında hafif sızı hissi bulunur. Ancak bu sızı hissi 2 ile 3 gün ardından kaybolur. Diğer yandan sizlere verdiğimiz ağrı kesiciler bu sızıları hissetmemek için zaten yerli olurlar. Liposuction operasyonumuz yatış gerektirmez. Operasyonumuz ardından sağlık durumunuza göre maksimum 1 gece misafirimiz olmanız gerekebilir. İlk hafta içinde görebileceğiniz hafif şişlikler ise 1 hafta ardından kaybolurlar. Operasyon ardından en iyi etkiyi almak ve yağ aldığımız bölgelerin sarkmasını önlemek için sizlere önereceğimi korseleri kullanabilirsiniz.

Korse kullanım süresi hakkında yönlendirmeyi ise kontrolümüzdeki durumunuza göre gerçekleştiriyoruz. Diğer yandan operasyonumuz ardından 10 milimetreyi aşmayan ve gözle görülmesi çok zor dikiş izleri, derinin zamanla iyileşmesi ardından görünürlüklerini iyice kaybederler.

Liposuction Ameliyatı Fiyatı

Liposuction ameliyat fiyatları, operasyon yapılan vücut bölgesindeki yağ oranına, operasyonun kaç vücut bölgesine yönelik yapıldığına, kliniğin başarı oranına göre şekillenirler. Liposuction ameliyatı için bizlere başvurmanız halinde avantajlı fiyatlar ile buluşabilmenizi sağlıyoruz.