Tanıtım Yazıları
Giriş Tarihi : 15-07-2021 20:32   Güncelleme : 15-07-2021 20:32

Kuru Cildinizi Jeuvenile ile Nemlendirin

Kuru Cildinizi Jeuvenile ile Nemlendirin

Cildin kuru olması pek çok nedenden kaynaklı olabilmektedir. Bundan dolayı ciltte gözlemlenebilecek etkilerden olan pullanma, kaşıntı ve çatlama gibi kişileri rahatsız edici bir durum haline gelebilmektedir. Kişilerin doğuştan kuru bir cilde sahip olmaları da mümkün olmaktadır. Aynı zamanda yağlı cilde sahip olan kişiler de bazı zamanlarda cilt kuruluğu problemi ile karşılaşmaları mümkün olmaktadır. Cilt kuruluğu vücudun herhangi bir yerinde meydana gelebilmektedir. Genel olarak ellerde, kollarda ve bacaklarda meydana gelen cilt kuruluğu nemlendirici krem yardımı ile kolaylıkla giderilebilmektedir. Jeuvenile marka kuru ve normal cilt tipi için Hyalüronik asit içerikli nemlendirici krem bu noktada sizlere yardımcı olacaktır. Kremi kullanmanızın ardından geçen süre zarfında cildinizin daha nemli bir hal aldığını ve pullanma gibi etkilerin kaybolduğunu gözlemlemeniz mümkün olmaktadır.

Cilt Kuruluğuna Neden Olan Etkenler

Cilt kuruluğuna etki edebilecek pek çok neden bulunmaktadır. Kuru havada bulunmak, sıcak suya ve bazı kimyasal maddelere temas etmek de cilt kuruluğunun oluşmasına doğrudan etki edebilmektedir. Cildin kurumasına etki eden tüm etkenler ise aşağıdaki gibidir:

 • Hava koşulları cildin kurumasına neden olabilmektedir. Özellikle sıcaklık ve nem seviyesinin ciddi derecede azaldığı kış aylarında cildin kuruması söz konusu olmaktadır.
 • Soğuk kış günlerinde ısınma biçimi de cildin kurumasına etki eden faktörlerden bir tanesidir.
 • Sıcak banyolar ve duşlar cilt kuruluğuna neden olur.
 • Yoğun klorlu havuzlarda yüzmek ve çok fazla su içerisinde kalmak cildin kurumasına yol açar.
 • Yeteri miktarda sıvı tüketiminin gerçekleştirilmemesi cilt kuruluğuna neden olan etkenler arasındadır.
 • Bazı sağlık problemlerinden dolayı kullanılan ilaçlar cildin kurumasına etki etmektedir.

Cilt Kuruluğu Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu herkeste görülebilecek olan bir problem olmaktadır. Bazı durumlarda ise risk faktörleri göz önüne bulundurularak cilt kuruluğunun oluşumu riski yükselmektedir. Buna göre cilt kuruluğu gözlenen kişiler aşağıdaki gibidir:

 • Yaş faktörü cilt kurluğunun gözlenmesine doğrudan etki etmektedir. Yaşı 40’ı geçmiş kişilerin %50 sinden daha fazlasında cilt kuruluğu gözlenmektedir.
 • Tıbbi geçmişi bulunan kişilerde cilt kuruluğunun yaşanması mümkün olmaktadır.
 • Hemşirelik ve kuaförlük gibi mesleklerde çalışan kişilerin fazlasıyla suya ya da kimyasal maddeye temas etmelerinden dolayı ciltlerinde kuruluk gözlenmesi mümkün hale gelmektedir.
 • Çoksık bir şekildebanyo yapan ya da banyo esnasında çok sıcak su kullanan kişilerin cildinde kuruluk meydana gelmesi söz konusu olmaktadır.
 • Kuru ya da soğuk iklimlerde yaşayan kişilerin cildinde kuruluk oluşması mümkün olmaktadır.

Cilt Kuruluğu Semptomları Nelerdir?

Ciltte oluşan kuruluk çoğunlukla geçici olan bir rahatsızlıktır. Ancak bazı durumlarda kişilerin ömrünün sonuna kadar devam edebilmesi mümkün olmaktadır. Bunun sebebi ise kronik bir rahatsızlık olmasıdır. Cilt kuruluğu semptomları ise aşağıdaki gibidir:

 • Duştan sonra gelen ciltteki gerginlik hissi
 • Cildin üzerinde pütürlü bir görünüm oluşması,
 • Cildin olduğundan daha fazla kaşınması,
 • Ciltte meydana gelen soyulmalar ve pullanmalar,
 • İnce çizgi halinde oluşan çatlaklar.

Yukarıda belirtilen semptomlar kişilerin cildinde kuruluk meydana geldiğinin göstergesidir.

Cilt Kuruluğunu Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Cilt kuruluğu oluşmadan önce ve oluştuktan sonra yapılması gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Günde içilecek 2,5 ila 3 litrelik sıvı cilt kuruluğunu önlemek adına alınacak önlemler arasında yer almaktadır. Ciltte kuruluk oluşmuş ise en iyi nemlendirici etkiyesahip olan Jeuvenile marka nemlendirici krem sayesinde cildinizdeki kuruluktan kolaylıkla kurtulabilmeniz mümkün olmaktadır. Kremi kullanabilmeniz için cilt kuruluğuna sahip olmanıza gerek olmamaktadır. Bu sayede cildinizde oluşabilecek olası kuruluğun önüne geçebilmeniz de mümkün hale gelmektedir.

Detaylı bilgi için https://www.jeuvenile.com adresini ziyaret edebilirsiniz.