Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 11-09-2021 22:05   Güncelleme : 11-09-2021 22:05

KOÇİRA ürünleri DOKA desteği ile dijital ortamda .

Rize merkezde yaklaşık 6 aydır faaliyet gösteren S.S. Koçira Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi markalaşma ve dijitalleşme süreçlerine Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) desteği ile başladı.

KOÇİRA ürünleri DOKA desteği ile dijital ortamda .

Koçira Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından hazırlanarak DOKA’ya sunulan ve teknik destek kapsamında desteklenmeye hak kazanan “Kooperatifimiz dijitalleşiyor, kurumsallaşıyor, geleceğe güvenle hazırlanıyor, online eğitim ve online danışmanlık projesi kapsamında markalaşma ve e-ticaret alt yapı süreçlerini tamamlandı.

Proje yürütücülüğünü Kocamanarge firmasının üstlendiği çalışmalarda kooperatif logo tasarımı, marka tescil süreçleri, e-ticaret sitesi kurulumu, sosyal medya hesapları yönetimi ve açılması, pazar yeri sitelerine kayıt ve satış süreçleri, ETSY  uluslararası satış sistemine üyelik gibi alt yapı çalışmalarının yanında eğitimler ve danışmanlıklar yapılarak kooperatifin işletmecilik alanında başarılı olması için gerekli çalışmalar yapıldı. Kurulan e-ticaret sitesinin ismi www.kocira.net olarak alındı ve hizmete girdi. Ulusal ticaretin yanında uluslararası ticaret, mikro ihracat konularında bilgiler verildi.

Ayrıca yöresel ürünlerin e-ticarete ve şehir markalarına tanıtımlarına olan katkıları yönünde eğitim düzenlendi.  www.kocira.net e-ticaret sitesi 9 farklı dilde tasarlanmış olup aynı zamanda e-ihracat portalı olarak da hazırlandı. Web ve mobil uyumlu olan e-ticaret sitesinde günümüzün modern e-ticaret sitesi özelliklerinin hepsi kurgulanmış durumdadır. Ayrıca SSL güvenlik sertifikaları, Sanalpos ödeme entegrasyonları, 3D security güvenli ödeme sistemleri, kapıda ödeme seçenekleri gibi tüketicilerin her türlü ödeme durumuna cevap verecek niteliktedir.

Sitedeki puan ve indirim kodu sistemleri ile de üye olan müşterilerine sürekli promosyonlar yapmayı planlamaktadır. E-ticaret sitesinin kurulması ve danışmanlık eğitimleri için Doğu Kareniz Kalkınma Ajansı Teknik destek programı kapsamında desteklemiştir.