Sağlık
Giriş Tarihi : 24-04-2022 11:00

Kızı Elif'i öldürüp intihar eden öğretmen, 'yavrusu babasız büyümesin' diye eşiyle ikinci kez evlenmiş

Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN(Hatay),(DHA)- HATAY'ın İskenderun ilçesinde kızı Elif Eylül'ü (9) öldürdükten sonra asit içerek intihar eden öğretmen Bahar Sarıbaş'ın (33), eşi E.S.'den boşandığı, daha sonra çocuğu için yeniden bir araya gelerek evlendiği ortaya çıktı. Kızı Bahar'ın, Elif Eylül'ün babasız büyümemesi için tekrar evlendiğini söyleyen Bilal Sarıbaş (67), kızının sürekli şiddet gördüğünü belirterek, olaydan damadını sorumlu tuttu

Kızı Elif'i öldürüp intihar eden öğretmen, 'yavrusu babasız büyümesin' diye eşiyle ikinci kez evlenmiş
HATAY'ın İskenderun ilçesinde kızı Elif Eylül'ü (9) öldürdükten sonra asit içerek intihar eden öğretmen Bahar Sarıbaş'ın (33), eşi E.S.'den boşandığı, daha sonra çocuğu için yeniden bir araya gelerek evlendiği ortaya çıktı. Kızı Bahar'ın, Elif Eylül'ün babasız büyümemesi için tekrar evlendiğini söyleyen Bilal Sarıbaş (67), kızının sürekli şiddet gördüğünü belirterek, olaydan damadını sorumlu tuttu.
Olay, 19 Nisan'da öğle saatlerinde Çay Mahallesi, Raif Paşa Caddesi'nde meydana geldi. Eşi E.S. ile ayrı yaşayan kimya öğretmeni Bahar Sarıbaş'a ulaşamayan yakınları, kontrol etmek için eve geldi. Yedek anahtarla kapıyı açıp içeri giren yakınları, Sarıbaş ile kızını hareketsiz yatarken buldu. İhbarla adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Anne ve kızı, ilk müdahalenin ardından İskenderun Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Annesinin tek bıçak darbesiyle kalbinden yaraladığı belirlenen Elif Eylül Sarıbaş, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Vücudunda kesikler olan ve asit içtiği tespit edilen Bahar Sarıbaş ise kaldırıldığı yoğun bakım servisinde hayatını kaybetti. Elif Eylül, babasının ailesinin yaşadığı Adana'da, annesi Bahar Sarıbaş ise memleketi Hatay'da toprağa verildi. 
'KIZIM YİNE ŞİDDET GÖRDÜ, TORUNUYLA EVDEN ATILDI'
AdminAdmin