Gündem
Giriş Tarihi : 02-02-2022 12:00

Kemer Belediyesi işçisine tarihi zam

TÜRKİYE Belediye İş Sendikası ile Kemer Belediyesi arasında kadrolu işçileri kapsayan sözleşme yenilendi. Sözleşmeyle işçilerin, ek ödemelerle yaklaşık yüzde 35-45 oranında artış alacağı belirtildi.

Kemer Belediyesi işçisine tarihi zam

İmza törenine, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Türkiye Belediye İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Mehmet Mercan, Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, Belediye Mali Hizmetler Müdür Vekili Cemal Şahin, Belediye İnsan Kaynakları Müdür Vekili Erdoğan Okay, belediye ve sendika üyeleri katıldı. 138 kadrolu belediye işçisini kapsayan sözleşme ile işçilerin, ek ödemelerle birlikte yaklaşık yüzde 35-45 oranında artış alacağı belirtildi. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Belediye İş Sendikası ile yaptıkları görüşmelerden sonra ortak bir paydada buluştuklarını ve anlaştıklarını söyledi.
Yeni haklarla yaklaşık yüzde 45'e yakın artış olduğunu ifade eden Başkan Topaloğlu, ″Sendika temsilcileri ile bir araya geldik. Sonuçta belediyemizin bütçesi belli. Gelir gider tablomuzu göz önünde bulundurarak en iyi zam oranını işçi kardeşlerimize verdik. Arkadaşlar çok itiraz etmedi biz de fazla yüklenmedik. Sendikacı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İşçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun″ diye konuştu.
Türkiye Belediye İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Mehmet Mercan ise iş sözleşmesinin çok olumlu olduğunu belirtti. Kemer Belediyesi Mali Hizmetler Müdür vekili Cemal Şahin ise belediyedeki 138 kadrolu işçiyi kapsayan sözleşmeyi belediyenin mali durumu, gelir ve gider tablosu ile yapılacak olan yatırımlar göz önünde bulundurarak imzaladıklarını söyledi. Yapılan sözleşmeyle önceki yıla nazaran ek ödemelerle yaklaşık yüzde 45'e yakın maaş artımı olduğunu ifade eden Şahin, yapılan zam sonrası işçilerin memnun kalacağını düşündüğünü kaydetti.
Kadrolu işçilerden İlyas Özkan ülkenin içinde olduğu zor şartlar altında Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun yaptığı zamdan dolayı kendisine teşekkür ettiğini ifade etti. İşçilerden Abdullah Ulaş ise imzalanan sözleşme sonrası yüzde 40-45 oranındaki zammın önceki yıllara göre daha fazla olduğunu belirtti.

 

 

 

AdminAdmin