Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 20-03-2021 17:11

İçişleri Bakanlığı GAMER'de Nevruz etkinlikleri ve Kovid-19 tedbirleriyle ilgili denetimler değerlendirildi

İçişleri Bakanlığı Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezinde (GAMER), ülke genelindeki Nevruz etkinlikleri ve Kovid-19 ile mücadele kapsamındaki tedbirlerle ilgili tematik denetimler ele alındı.

İçişleri Bakanlığı GAMER'de Nevruz etkinlikleri ve Kovid-19 tedbirleriyle ilgili denetimler değerlendirildi

 

Değerlendirme toplantısına, İçişleri Bakan yardımcıları Muhterem İnce, İsmail Çataklı, Mehmet Ersoy, Tayyip Sabri Erdil ile Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Çardakcı ve Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren katıldı.

Toplantıda, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) üzerinden İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Mersin, Malatya ve Diyarbakır'daki Nevruz etkinlikleri ile tematik denetimler değerlendirildi.

Ayrıca 81 ilin valileri, emniyet müdürleri ve jandarma komutanlarıyla da video konferans yöntemiyle yapılan görüşmede kentlerdeki denetim ve tedbirlere ilişkin bilgi alındı.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.