Samsun
Giriş Tarihi : 13-11-2021 16:07   Güncelleme : 13-11-2021 16:11

Havza'dan kısa kısa

Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdür Cafer Uzun, açılan spor kurslara yaklaşık 350 öğrencinin katıldığını belirtti.

Havza'dan kısa kısa

Uzun, Havza Spor Salonu'nda devam eden voleybol kursunu ziyaret etti, kurs antrenörü Doğan Uysal'dan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Öğrencilerle de sohbet eden Uzun, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden temin edilen forma, yağmurluk ve çantadan oluşan spor malzemelerini öğrencilere dağıttı.

Uzun, Kaymakamlığın himayesinde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlükleri tarafından açılan kurslarda yaklaşık 350 gencin sportif eğitim aldığını söyledi.

Kış döneminde güreş, voleybol, basketbol, atletizm, futbol, tenis, jimnastik ve badminton gibi farklı kursların devam ettiğini anlatan Uzun, "Kurslarımızın amacı gençlerimizi spora teşvik etmek ve spor becerileri kazandırmak. Bu kurslarda yetenekleri ile öne çıkan gençlerimizi ayrıca profesyonelleşme yönlendirerek ülkemize profesyonel sporcular kazandırmakta diğer bir amacımız. Bizlere destek olan Kaymakam Cengiz Nayman, Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam ve emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.