Tanıtım Yazıları
Giriş Tarihi : 12-07-2021 09:18   Güncelleme : 12-07-2021 09:18

Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe

Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe

Fokuslu ultrason ile yüz gerdirme birçok kişinin tercih ettiği güvenilir ve sağlıklı bir yöntemdir. Fokuslu ultrason ile yüz germe yüz hatları tamamlanmış ve gelişimi durmuş kişilere uygulanır. Ergenlik çağındaki kişilere yüz hatları henüz oturmadığı için Fokuslu ultrason ile yüz gerdirme yapmaları önerilmez. Fokuslu ultrason ile yapılan yüz gerdirme işlemi kısa sürede iyileşir ve kişi günlük yaşamına döner.

Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe Nedir?

Fokuslu ultrason ile yüz gerdirme cildin sağlığını korumak, kırışıklıkları gidermek ve genç bir görünüm vermek için uygulanır. Fokuslu ultrason tedavisinde yüz ya da boyun bölgesinde germe işlemi yapılır. Kişiler ultrasonik dalgalar ve enjeksiyonlar ile tedavi edilerek kırışıklıklar azaltılır. Özellikle yaş aldıkça artan sarkma ve kırışıklıkları engellemek için yapılan süreli bir operasyondur.

Fokuslu Ultrasonun Diğer Yüz Germe Operasyonlarından Farkı Nedir?        

Fokuslu ultrason ile yüz gerdirmenin farkı acı miktarının az olması ve uzun süre etki etmesidir. Operasyon tamamlandıktan sonra üç ay içerisinde etkisi görülmeye başlar ve uzun bir süre bu etki devam eder. Yaklaşık bir buçuk yıl boyunca etki eden Fokuslu ultrason tedavisi birçok kişinin sıkça tercih ettiği bir yüz gerdirme yöntemidir. Ameliyat olunmaması, iyileşme sürecinin daha kısa olması gibi nedenlerden dolayı da daha avantajlıdır.

Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe Neden Yaptırılır?

Yüz germe estetiğinin nedeni yaş aldıkça ya da farklı sağlık sorunları yaşadıkça cildin kalitesinin düşmesidir. Cildin, derinin, kemiklerin ve kasların sağlığını, parlaklığını ve canlılığını koruyabilmesi için düzenli ve sağlıklı beslenmek gerekir. Bunun yanı sıra vücutta sarkmamalar olmaması için spor yapmak da önemlidir. Ancak bazı durumlarda nasıl bir önlem alınır ise alınsın yüzde, gıdıda ve boyun bölgesinde sarkmalar yaşanabilir. Fokuslu ultrason ile yüz germe operasyonu ise sarkan bölgelerin toparlanması ve sarkmanın engellenmesi için uygulanır.

Fokuslu Ultrason En Çok Nereye Uygulanır?

Fokuslu ultrasonun uygulandığı bölgeler genellikle yüz ve boyun bölgesidir. Bu bölgelere uygulandığında daha hızlı yanıt veren bir uygulamadır. Vücudun farklı bölümlerinde eğer doktorlar tarafından uygun görülür ise uygulama yapılabilir. Ancak yüz germe ya da boyun germe gibi operasyonlar için Fokuslu ultrason tedavisi daha sık tercih edilir.

Fokuslu Ultrason Ne Kadar Süre ile Etki Eder?

Fokuslu ultrason etki etme süresi için yaklaşık üç aylık bir zamana ihtiyaç vardır. Kişiye göre değişmek ile birlikte genellikle iki ila üç ay arasında kişinin yüzüne etki eder ve değişim ortaya çıkar. Fokuslu ultrason tedavisinin etkisi üçüncü ay ile birlikte etki ettikten sonra yaklaşık on sekiz ay boyunca etkisi devam eder. On iki ila on sekiz ay arasında etkisini yitirmeye başlayan Fokuslu ultrason ile yüz germe operasyonunda tekrar aynı işlemler uygulanabilir.

Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe Esnasında Acı Hissedilir Mi?

Fokuslu ultrason acı ve ağrı yapmayan bir estetik operasyonudur. Ancak kişiler eğer çok hassas bir cilt tipine ve bünyeye sahip ise hafif ağrı hissedebilirler. Operasyon esnasında hissetmeseler bile Fokuslu ultrason ile yüz germenin ardından küçük çağlı ağrılar oluşabilir. Bu durum oldukça doğaldır ve doktor tarafından gerekli ilaçlar ve uygulamalar kişiye tavsiye ve / veya reçete edilir. Fokuslu ultrason ile yüz gerdiren kişilerin iyileşme süreci de kısadır. Eğer kişi talep eder ise bölgesel anestezi de tedavi esnasında doktor tarafından uygulanabilir. Çoğu Fokuslu ultrason ile yüz germe operasyonunda hasta talep etmeden önce doktor tarafından anestezi zaten uygulanmaktadır.