Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 29-04-2021 16:54   Güncelleme : 29-04-2021 17:00

Fedakarlıklarımızın Karşılığını Birlikte Alalım!

Son zamanlarda ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de kovid-19 vaka sayılarında artış yaşanmıştır. Bu artışın akabinde tüm uğraş ve çabalara rağmen özellikle hastane kapasitelerimiz zorlanır hale gelmiştir.

Fedakarlıklarımızın Karşılığını Birlikte Alalım!

Son günlerde ise ilimize başta İstanbul olmak üzere özellikle büyük illerden hemşehrilerimizin yoğun bir şekilde gelişi sürmektedir.

Yaptığımız çalışmalarda ne yazık ki  gelen ailelerin bir çoğunun farkında olmadan dahi olsa pozitif bir şekilde virüsü beraberlerinde getirdikleri ve buradaki eş, dost, komşu ve akrabalarına bulaştırdıkları görülmüştür.

Bu sebeple akrabamız, komşumuz, dostumuz olan bu ailelerle ortalama on gün boyunca lütfen temas etmeyelim. Hoş geldin ziyaretine gitmeyelim ve evimize de davet etmeyelim. Aynı şekilde çocuklarımızın akranlarıyla birlikte zaman geçirmelerine on gün boyunca mümkün mertebe müsaade etmeyelim.

İlimize gelen vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı ve tedbirli davranış göstereceklerine, on gün boyunca toplum içine karışmaktan, başka insanlara temas etmekten uzak duracaklarına olan inancımız tamdır. Bu konuda kendilerinden de anlayış bekliyoruz.

Aksi takdirde kapanma günlerinin ilimiz geneline sağlayacağı fayda son derece düşük olacak ve yaşanan fedakarlıklar yeterince karşılığını bulmamış olacaktır.

Editör : Leyla Aksu