Haber Detayı
02 Ekim 2020 - Cuma 12:55 Bu haber 276 kez okundu
 
Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırısına kınama
Giresun'da Memur-Sen üyeleri, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarına tepki gösterdi.
Giresun Haberi
Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırısına kınama

Memur-Sen Giresun Temsilcisi Muhammed Sarı, Atatürk Meydanı'nda bir araya gelen üyeler adına yaptığı açıklamada, Azerbaycan halkının yanında olduklarını söyledi.

Sarı, başta BM olmak üzere bütün dünya ülkelerini inisiyatif almaya, Ermenistan'ın hukuk tanımazlığına karşı tavır almaya davet ettiklerini belirtti.

Türkiye'nin, Azerbaycan'a verdiği güçlü desteğin sadece kardeşlik hukuku sebebiyle değil, 30 senedir kardeş Azerbaycan'a yapılan haksızlık ve hukuksuzluğa verilen haklı bir tepki olduğunu vurgulayan Sarı, şunları kaydetti:

"Bizler bugün Ermenistan'ın uluslararası hukuku hiçe sayarak, dost ve kardeş ülke Azerbaycan topraklarına yönelik haksız saldırılarını, insanlık dışı işgallerini protesto etmek, hiçbir şekilde izahı olmayan hukuksuz saldırılar nedeniyle şehit olan Azerbaycanlı kardeşlerimizi anmak ve ne olursa olsun Azerbaycan halkının yanında olduğumuzu açıklamak için buradayız. İki devlet, bir millet olduğumuz Azerbaycan halkının yanında her fırsatta koşulsuz olarak duracağımızı bütün dünyaya ilan ediyoruz."

Grup, Ermenistan'ın, Azerbaycan'a yönelik saldırılarında hayatını kaybedenler için dua edilmesinin ardından dağıldı.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Giresun, Azerbaycan
Yorumlar
Haber Yazılımı