Gündem
Giriş Tarihi : 02-06-2021 18:42   Güncelleme : 02-06-2021 20:32

Eğlence Sektörü Yeni Normalleşmeden Kendi Payını Yine Alamadı

Covid-19 tedbirleri nedeniyle eğlence sektörü 1 yılı aşkın süredir faaliyetlerini durdurmak durumunda kaldı.

Eğlence Sektörü Yeni Normalleşmeden Kendi Payını Yine Alamadı

1 Haziran sonrası alınan yeni kademeli normalleşme kararlarında sinema sektörü, konserler, tiyatrolar, gezi etkinlikleri, bar, pub, eğlence mekanları, gece kulübü gibi mekanlarla ilgili bir açıklama olmaması tepki çekti.
Bu eğlence sektöründe işletmeciler ve sanatçılar zarara uğradığı kadar bu işin mutfağında görünmeyen bu işten ekmek yiyen yüzlerce müzisyen, organizatör, sesçi, sahneci vb. insan 15 aydır işsiz ve nasıl geçineceğini kara kara düşünüyor.
Müzik aletini satarak, alanı dışında başka işler yapmaya çalışarak hatta evdeki eşyasını elden çıkararak para kazanıp evini geçindirmeye çalışan binlerce mağdur aile babası var. Henüz bir açıklama yapılmamış olması ve devlet desteğinin eğlence sektörüne yetişememesi insanları zora sokmaya devam ediyor. 
Yaz aylarının gelmesiyle canlanması beklenen sektör için herhangi bir atılım yapılmadı ve bu durum  koronavirüs mağdurlarını gelecekle ilgili endişelendiriyor.
Sanatçı Hakan Altun, sosyal medyada müzik susmasın etiketiyle gitar ve udunun tellerini kesip sessiz video yayınlayarak bu duruma tepki gösterdi. Eğlence sektörünün içinde bulunup işsiz kalan mağdur insanlara destek verdi.

editör: şükran Büyük