Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 09-07-2021 12:18   Güncelleme : 09-07-2021 12:18

Deneme Yazma Projesi Başvuru Tarihi Uzatıldı.

Gençlik Projeleri Kapsamında Gençlik Merkezi ve Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı’nın beraber yürüttüğü “Temel İhtiyaç Kitap” konulu Deneme yazma yarışmasına başvuru süresi uzatıldı.

Deneme Yazma Projesi Başvuru Tarihi Uzatıldı.

“Ölü Beyazı” ve “Cebrail’in Kanatları” kitaplarının yazarı olan ve 2014 yılında vefat eden Güneysulu Öğretmen – Yazar Mehmet Sancaktutar anısına düzenlenen Deneme yarışmasında son başvuru süresi 30 Temmuz olarak belirlendi.  

Gençlik Projeleri Destek Programı Kapsamından Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Temel İhtiyaç Kitap” konulu Deneme yarışmasına 30 yaşından gün almamış üniversite (Ön lisans – Lisans) öğrencileri başvuru yapabiliyor.

Konu hakkında açıklama yapan Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı Başkanı Rıfat Özer, Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı olarak, Güneysu Gençlik merkezi ile birlikte “Ulusal Kültür Ödülleri” Programı kapsamında Deneme Yazma Yarışması düzenlediklerini ifade etti. Kitabın temel bir ihtiyaç olduğuna vurgu yapan Özer; “Gençlerimizden, Okumanın insanın zihnen ve manen gelişimine sağladığı katkıları, okumanın geleceğimizi şekillendirmede nasıl bir etkiye sahip olduğunu ve özellikle günümüzde sosyal medyanın okuma kültürüne olan etkilerini yansıtacak bir deneme yazmalarını istiyoruz.” dedi.

Düzenlenen yarışma sonucunda 1.’ye dizüstü Bilgisayar, 2.’ ye tablet, 3. kişiye Cep telefonu verilecek. Jüri özel ödülü 500 TL’lik Kitap hediye çeki olacak. Mansiyon Ödülüne hak kazanan kişinin ise 250 TL’lik kitap hediye çekinin sahibi olacak.