Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 13-02-2021 20:25

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ'a Gidip Döndü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün (Cuma) akşam saatlerinde Elazığ'da Hayatını kaybeden Hafız Abdullah Nazırlı’nın cenaze namazına katılmak üzere Bugün saat 12:30’da Elazığ'a gitti, 17:20 sularında tekrar Rize'nin Güneysu İlçesine geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ'a Gidip Döndü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreni ve ziyaretler nedeniyle 5 günlük program için perşembe günü akşam saatlerinde Ankara'dan uçakla Trabzon'a gelmişti, Trabzon’dan Helikopterle memleketi Rize’ye geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün (Cuma) akşam saatlerinde Elazığ'da Hayatını kaybeden Hafız Abdullah Nazırlı’nın cenaze namazına katılmak üzere Bugün saat 12:30’da Helikopter ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’da Güneysu ilçesinden ayrılarak Trabzon Havaalanına indi Trabzon Havaalanından Hava yolu ile Elazığ Havalimanına indi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da cenaze törenine katılmak üzere Elazığ’a gitti. Hayatını kaybeden Hafız Abdullah Nazırlı için İzzetpaşa Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı cenaze töreninde dualar okundu. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kıldırdı.

Düzenlenen cenaze namazına; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İl yöneticileri, bürokratlar, siyasetçiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

CENAZE NAMAZINI DİYANET İŞLERİ BAŞKANI KILDIRDI Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlar cenaze namazının kılındığı camiye giriş yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanların katılımıyla Hafız Abdullah Nazırlı'nın cenaze namazı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından kıldırıldı. Cenaze namazının kılınmasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Hafız Nazırlı için cemaatten helallik istedi. Alınan helalliğin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: BİZLERDEN VASİYETTE BULUNDU Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda musallada çok değerli hocamızı hakka uğurlamak üzere huzurlarınızda bulunuyorum. Az önce diyanet işleri başkanımızın izah ettiği gibi Elâzığ’da deprem konutları ile ilgili konutları teslim etmeye geldiğimizde hocamızı hastanede ziyaret ettik. O gün hastanede kendisini ziyaretimizde milletvekili arkadaşlarımızda yanımdaydı. O gün bizlerden bir vasiyette bulundu. Bir durum olmadığı durumda bizler bu durumu ifa edeceğiz inşallah geleceğiz dedik. Rabbim bu fırsatı bize verdi. bugün hakka uğurlama merasiminde bizde burada bulundu. Uzun zamandır hocamızı tanıyoruz. Binlerce hafızı yetiştirmek sureti ile bizim her şeyimizin korunmasına görevli olacak hafızları yetiştirmiş olması en güzel şeydir. Böyle bir görevi ifa etmek büyük bir fazilet erbabının işidir. Bunun için Abdullah Nazırlı hocam evindeki ziyaretlerimizdeki sohbeti ile dinledik. Eserleri ile de hoş sohbet konusundaki emsallerini gördük. Rabbim evlatları ile de bunun devamını gösterir. Kendisinden biz hep hoşnuttuk. 106 yıllık bir ömür. Hastanedeki ziyaretinde gördük. Allah’a hamd olsun. Hafızlığında en ufak bir gerileme yok. 106 yaşında o ayetlerini nasıl okuyor diye görünce şaşırdık. Rabbim bizleri sevgili habibi ile muamma etsin. Sizler vesilenizi yaptınız ve son olarak ta en güzellerinden hep birlikte birer Fatiha okumak sureti ile son yolculuğuna uğurlayacağız" dedi.