Spor
Giriş Tarihi : 29-04-2021 16:09   Güncelleme : 29-04-2021 16:28

Çaykur Rizespor Ne Zaman Başarılı Olur?

Atmaca ne zaman özüne dönerse o zaman başarılı olur.

Çaykur Rizespor Ne Zaman Başarılı Olur?

Çaykur Rizespor yıllardır Süper Lig'de ya düşme potasında oynuyor ya da düşüp birkaç sene sonra tekrar Süper Lig'e çıkıyor.

Süper Lig'te ilerlemeye kaydedemeyen Çaykur Rizespor ne zaman Süper Lig'de üst sıralarda oynar? 

Bu sorunun cevabı Rizeliler’de gizlidir. Rizeliler ne zaman ki Süper Lig'de üç büyük takımları tutmayı bırakır ve  doğup büyüdüğü, memleketi olan Çaykur Rizesporu, Atmaca’yı  tutarsa ancak o vakit Rizespor’un Süper Lig’e çıkışını ve dahası başka başarılarını görebiliriz.

Çaykur Rizespor, Süper Lig’in 38. haftasında evinde Beşiktaş’a karşı oynadı. Beşiktaş 3-2 galip geldi. 

Maçın ekranlara yansıyan görüntüsüne bakılırsa 44. dakikada Beşiktaş oyuncusu Atiba’nın attığı gol, maç hakemi Var’a gitti. Var, ofsayt gerekçesiyle golü iptal etti.  

Maçın canlı yayınında, golün tam atılma esnasında yayıncı kuruluş,yayınladığı esnada orada bulunan bir seyirci, golde hiçbir sorun olmadığını ‘’bal gibi gol’’ olduğunu dile getirdi. Bu ses sahibinin Rize ağzıyla konuştuğu ekranlara yansıdı. Bununla beraber maçlara gitme yasağını düşünürsek o arkadaşın Rizeli yönetici veya görevli  bir arkadaş olduğu kesindir. 
Beşiktaş golünü savunan Rizeli arkadaşın ne kadar Rizespor karşıtı olduğu da bu ifadelerden görülür.

Sonuç olarak yukarıda ifade edildiği gibi Çaykur Rizespor’un başarısı için önce içimizdeki İstanbul takımlılarını  elememiz lazımdır. Rizeli vatandaşlarımız ne zaman ‘’asıl’’ takımlarının yolunu bulur ve onların fanatiği haline gelirse, Çaykur Rizespor o zaman güçlenecektir.  Şuna emin olunmalıdır ki kitlesel hareketler onları benimseyen kişilerin bağlılığı ve sadakatiyle kendisini yükselterek başarıya ulaşmaktadır. Onlar başarıya ulaştığında bizler de ekrandan onlara olan bağlılığımızın aslında onları ne kadar deşarj ettiğini  göreceğiz. 


Sevgili Rizeli kardeşlerimiz, Rizespor’una, Atmaca’na sahip çık.

Editör : Leyla Aksu