Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 18-09-2021 11:19   Güncelleme : 18-09-2021 11:19

BİR IŞIK YAK DERNEĞİ DERNEK OFİSİ AÇILDI

Yaklaşık iki yıldır yaptığı yardım faaliyetleriyle tanıdığımız Bir Işık Yak Derneği, dernek ofisi açıldı.

BİR IŞIK YAK DERNEĞİ DERNEK OFİSİ AÇILDI

Yurtta yaşanan doğal afetlerde de yer alan Bir Işık Yak Derneği, Suriye içinde ciddi yardımlarda bulundu.Ayrıca Kızılay IHH gönüllülerinin yanında yer aldı.Açılış sonrası açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Mehmet SUKAS yardım Derneği olarak birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.


Yerelde Rize'mizde genelde  Ülke genelinde hayırlı hizmetler yapmaya gönüllü arkadaslarımızla beraber bir yola çıktık.İki yıl içerisinde beş gün Suriye'de kaldık orada yetim kardeslerimize yardımlar götürdük. Bir Işık Yak olarak hem Kızılay hem IHH ile beraber ortak çalışmalarda bulunduk .

Rize Valiliği  Vefa Sosyal destekte 12 tane gönüllü arkadaşımız var bu şekilde çalışmalar ile şehrimizdeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaşıyoruz ,illa bir şekilde birilerine yardım etmek değil ''gülümsemekte bir hayır'' diye bildiğimizden dolayı elimizden geldiğince bu insanlar ile beraber hem gönüllülerimiz hem Rize Şehrimiz hemde İlçelerimiz de ne yapabiliriz diye düşünüp bir araya geldik ve derneğimizin kurulumunu yaptık.

Kapımız herkese açık,hem gönüllü hem yönetim olabilir hiç fark etmez ,hedefimiz tabiiki bu işi en iyi yere götürebilmek için  işi en iyi yapanları  örnek alarak biz elimizden geldiğince bunu taşımaya çalışacağız bizim için hayırlısı ne ise biz onu yasayacagız .her kampanyaya destek vereceğiz seklinde ifade etti.

img-20210917-wa0069.jpg

img-20210917-wa0071.jpgimg-20210917-wa0072.jpg