Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 09-06-2021 16:04   Güncelleme : 09-06-2021 16:13

Başkan Alim basın toplantısında Rize Takip’in özel sorusunu cevapladı.

Pandemi aşı süreci ile ilgili sorulan sorulara cevap veren Rize Ak Parti İl Başkanı İshak Alim, basının sorularını yanıtladı.

Başkan Alim basın toplantısında  Rize Takip’in özel sorusunu cevapladı.

Pandemi süreci ve ilin aşılama durumuyla ilgili sorulara Başkan Alim
‘’Genel olarak pandemi süreçlerini en iyi yöneten ülkelerden bir tanesiyiz. ‘’ dedi. 
Alim, uluslararası kuruluş ve basının pandemi döneminde Türkiye için yaptığı haberlerde, Türkiye’de farklı bir durum söz konusu olduğunu, hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde veya koridorlarda Avrupa’daki gibi bir görüntünün olmadığını kaydettiklerini dile getirdi.
Bunun sebebini de Şehir Hastanelerinin sayıca çokluğuna bağlayan Alim, Şehir Hastanelerinin yapılmasını eleştirenlerden şu an için bir ses seda olmadığına değindi.
Rize Ak Parti il başkanı Alim genel olarak pandemi ile ilgili şu ifadelere de yer verdi:
‘’Sağlık hizmetlerini yürütmede hiçbir tıkanıklık yok. Bunun nedeni ise  sağlam alt yapıdan ve cumhurbaşkanımızın gelecek vizyonundan, geleceği görebilme kabiliyetinden, planlamasından, liderliğinden kaynaklıdır. ‘’ 
İl aşılama süreciyle ilgili soruları da yanıtlayan Alim,
‘’Pandemi için aşılama takibini sürekli yapıyoruz. İlimizde aşılama süreci gayet güzel bir şekilde devam ediyor.’’ dedi.
Başkan Alim, ‘’Siz aşı yaptırdınız mı?’’ sorusuna:
‘’Bana henüz sıra gelmedi. Birçok kişi aşı olduğumuzu sanıyor ancak henüz aşı olmadık. Sıram geldiği zaman ben de aşı olacağım.’’ diyerek aşıda sıranın önemine dikkat çekti.

 

Editör : Leyla AKSU